niedziela, 29 lipca 2012

"O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" Haruki Murakami [bieg]


W roku 1982 Haruki Murakami sprzedał jazzowy bar i poświęcił się pisaniu, a chcąc utrzymać się w formie, zaczął biegać. Po roku treningów przebiegł samodzielnie z Aten do Maratonu. Od tamtej pory zaliczył dziesiątki maratonów i kilka triatlonów, pisząc między wyczynami kilkanaście cieszących się ogromnym uznaniem książek. O czym mówię? rozważa wpływ biegania na swoje życie i przede wszystkim na pisarstwo. Książka ta jest po części rejestrem treningów, dziennikiem intymnym, pamiętnikiem z podróży, a po części wspomnieniami. Obejmuje czteromiesięczny okres przygotowań do Maratonu Nowojorskiego z roku 2005. Świat Murakamiego oglądany przez soczewkę biegania jest na zmianę zabawny i otrzeźwiający, radosny i filozoficznie zadumany, ale nade wszystko odkrywczy - zarówno dla tych, którzy biegają i nie czytają i dla tych, którzy czytają i nie biegają.RECENZJA - litera

2 komentarze:

  1. Zapraszam do zadawania pytań Pani Agnieszce Lingas - Łoniewskiej szczegóły tutaj http://anne18-recenzentka.blogspot.com/2012/08/wywiad-z-agnieszka-lingas-oniewska.html a po książkę może kiedyś sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę że bieganie nakręca do działania,wszystko wydaje się wtedy łatwiejsze " z biegu " :) na pewno ma na nas duży wpływ , nie biegam wyczynowo ale czasem lubię dla relaksu. I wpływa to na mnie bardzo korzystnie. Można wlocie złapać natchnienie , to prawda ;)

    OdpowiedzUsuń